100 de ani de la România Mare, cateheză parohia Glavacioc, protoieria Costești

Creștinat, adică unit cu Hristos prin Botez, pe când se forma ca popor nou în istorie, poporul român a purtat în sufletul său în același timp pecetea tainei Crucii și Învierii lui Hristos, trăind ritmic istoria ca pe o Cruce și o Înviere, suferință și speranță, întristare și bucurie.

Biroul de Catehizare și Activități cu Tineretul din Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, a desfășurat o activitate catehetică, în care părintele slujitor Dan Stancu de la parohia Glavacioc, protoieria Costești, a vorbit copiilor despre Marea Unire.

Lucrare spirituală și medicala in cadrul „Așez. Sfintii Imparati Constantin si Elena si Sf. Ierarh Nectarie” – Pitesti

Dăruind vei dobândi, parohia Sfântul Apostol Andrei – Tudor Vladimirescu, protoieria Pitești