in

Activitate catehetică în parohia Slatina, protoieria Curtea de Argeș

Cu purtarea de grijă a Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul – Biroul de Catehizare a desfășurat o activitate catehetică în biserica parohiei Slatina din protoieria Curtea de Argeș.

Elevi de la Școala Primară Petre Chelu din localitate, coordonați de doaman Pătru Ștefania – profesor de Religie și doamna învățător Stoica Bogdana, au prezentat în fața credincioșilor o scenetă moral-religioasă, iar părintele slujitor Enache Cristinel a rostit un cuvânt de învățătură.

Bucuria de a dărui, parohia Sf. Ap. Andrei, cartier Tudor Vladimirescu – Protoieria Pitești

Importanța unității de credință, cateheză la parohia Priboienii de Jos, protoieria Topoloveni