in

ACTIVITATE CATEHETICĂ ȘI RECREATIVĂ la Grădinița O lume minunată din Curtea de Argeș

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul -Biroul de Cateheză a participat la o activitate educațional-catehetică și recreativă la G.P.P. O lume minunată – G.P.N. nr. 1-structură.  

Copiii sub îndrumarea doamnei profesoare, Doina-Vasilica Mateescu au susținut un program artistic alcătuit din poezii, cântece și jocuri. Copiii și-au exprimat bucuria pentru vacanța ce se apropie. 
La activitate au participat Părintele Dan-Florin Obrocea, Consilier Învățământ și Activități cu Tineretul care a adus binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscop al Argeșului și Muscelului, a felicitat copiii și a mulțumit pentru activitate și Părintele Vasile Ilina, Coordonatorul Biroului de Cateheză și Activități cu Tineretul din cadrul Protoieriei Curtea de Argeș. 
Copiii și doamna profesoară, la final au primit iconițe.

Minunea de a iubi

Final de An Scolar – parohia Găvana III din municipiul Pitești