in

Ajutor la domiciliu în parohia Mavrodolu, din protoieria Pitești

(Publicat în: 5 iunie 2016)

Milostenia pune cel mai bine în evidenţă manifestarea creştinului în societate. Este expresia vizibilă a modului cum ne punem în lucrare credinţa noastră, care este moartă, dacă nu o susţinem cu fapte pe măsură.

Cu purtarea de grijă a Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a desfășurat o acțiune de întrajutorare în parohia Mavrodolu din municipiul Pitești, în care părintele slujitor Horia Dumitrescu a dăruit alimente și îmbrăcăminte pentru o familie cu venituri modeste.

Cuvânt către tineri, parohia Lăzărești, protoieria Câmpulung Muscel

Slujire Arhierească la Parohia Înălțarea Domnului din municipiul Curtea de Argeș