in

Ajutor la domiciliu, parohia Bărbătești, protoieria Pitești

Educația religioasă se realizează în familie, Biserică şi şcoală, de către părinţi, preoţi şi profesori. Există o strânsă legătură între aceşti factori educativi, conlucrarea lor determinând transmiterea valorilor credinţei şi formarea conduitei exemplare. O educaţie temeinică şi durabilă este cea începută în familie, încă din fragedă copilărie, continuată în şcoală şi consolidată prin diferite activităţi ce se derulează în Biserică şi societate.

Cu purtarea de grijă a Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, în urma vizitei pastorale a părintelui slujitor Cristian Sămărescu, de la parohia Bărbătești, protoieria Pitești, a oferit ghiozdane și rechizite pentru câțiva copii nevoiași.

Crucea – calea spre Iubire, atelier de pictură la parohia Găvana IV din Pitești

Daruri pentru copii, parohia Bătușari, municipiul Curtea de Argeș