in

Ajutor la domiciliu, parohia Bascov, protoieria Pitești

(Publicat în: 28 decembrie 2018)

Schimbarea vieții noastre pe calea desăvârșirii nu este ușoară, pentru că schimbarea în bine înseamnă o luptă cu noi înșine, aducând, adesea, multă întristare. Uneori ne întristăm că Hristos prin Evanghelie ne cheamă să ne schimbăm viața și bine, să dărâmăm idolii lăcomiei și mândriei ascunși în inima noastră și să lăsăm în locul lor să vină lumina și iubirea lui Hristos Cel milostiv. Toate sunt cu putință celui ce caută sincer viața veșnică și cere ajutorul sau harul lui Hristos.

În Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a desfășurat o acțiune socială în care părintele slujitor Tudor Răzvan de la parohia Bascov, protoieria Pitești, a dăruit alimente pentru cei nevoiași.

 

Noi umblăm și colindăm – parohia Olari, protoieria Curtea de Argeș

Colind străbun, parohia Rădești, protoieria Mioveni