in

Ajutor la domiciliu, parohia Cocu Deal, protoieria Pitești

(Publicat în: 1 decembrie 2019)

Iubirea de săraci şi iubirea de străini sunt două ramuri de măslin cu al căror rod se ung toţi, din care însuşi Domnul Îşi unge capul şi picioarele şi va răsplăti în împărăţia cerească pe acela care-L unge. Că adevăratul iubitor de săraci aude pe Cel ce zice: „Milostenia şi credinţa nu te vor lăsa pe tine, însă să le legi pe ele de grumazul tău şi vei afla darul, ca să gândeşti cele bune înaintea Domnului şi a oamenilor”, spunea Sfântul Antioh.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a venit în ajutorul unei familii care a avut de suferit de pe urma unui incendiu, prin ajutorul financiar al părintelui slujitor Mateescu Marian de la parohia Cocu Deal, protoieria Pitești.

Sfântul Apostol Andrei, Ocrotitorul României – cateheză parohia Bătușari, protoieria Curtea de Argeș

Protoieria Curtea de Argeș – Campionii Bucuriei Sociale, noiembrie 2019