in

Ajutor la domiciliu, parohia Drăguțești, protoieria Pitești

(Publicat în: 20 iunie 2019)

Milostenia tămăduieşte partea cea iute a sufletului, postul veştejeşte pofta, iar rugăciunea curăţeşte mintea şi o găteşte către vederea celor ce sunt. Pentru că Domnul ne-a dat nouă poruncile potrivit cu puterile sufletului, ne învață Sfântul Maxim Mărturisitorul.

Arhiepiscopia Argeşului şi Muscelului, prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a organizat o acţiune filantropică, în care părintele slujitor Sanda Narcis Constantin de la parohia Drăguțești, protoieria Pitești, a dăruit alimente pentru cei cu venituri modeste.

COPIII DE LA ȘCOALA MIRCEA CEL BĂTRÂN s-au rugat la Biserica Sfântul Gheorghe din Curtea de Argeș

Preoții din cercul pastoral nr. V s-au reunit la parohia Beleți, protoieria Topoloveni