in

Ajutor la domiciliu, parohia Glâmbocata I, protoieria Topoloveni

(Publicat în: 25 aprilie 2020)

Milostenia definește facerea de bine izvorâtă din faptele milei creștine, ca expresie a dragostei, evlaviei și compasiunii pentru aproapele noastru aflat în nevoie. Aceasta este un răspuns la mila și milostivirea lui Dumnezeu față de om, devenind o adevărată datorie pentru cei care formează Biserica lui Hristos.

În Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a organizat o activitate socială, în care părintele slujitor Grigore Florin de la parohia Glâmbocata I, protoieria Topoloveni, a dăruit alimente pentru o familie cu venituri modeste.

Dăruind vei dobândi, proiect social în parohia Rădești, Protopopiatul Mioveni

Daruri pentru cei nevoiași, parohia Mavrodolu din Pitești