in

Ajutor la domiciliu, parohia Glavacioc, protoieria Costești

Ceea ce dăruim aici, în această viață pământească, le vom primi în frumusețea lumii nevăzute cu mai mare cinste și câștigurile vor fi mari și duhovnicești. Aici, lucrurile pe care le dăruim înseamnă cerere, însă în viața cealaltă înseamnă comoară adunată, împrumut și datorie, fiindcă Sfânta Scriptură zice: ”Cel ce are milă de sărman împrumută Domnului, și El îi va răsplăti fapta lui cea bună” (Pilde 19, 17).

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a adus bucurie unei familii nevoiașe prin darurile oferite de părintele slujitor Dan Stancu de la parohia Glavacioc, protoieria Costești.

 

Manuale de Religie oferite de parohia Înălțarea Domnului din Curtea de Argeș

Ziua Culturii Române, parohia Vulpești, protoieria Costești