in

Ajutor la domiciliu, parohia Mavrodolu, protoieria Pitești

(Publicat în: 19 august 2019)

Milostenia este porunca lui Dumnezeu, a cărei împlinire este dorită de El mai mult decât jertfele și arderile de tot: ”Milă voiesc, iar nu jertfă”. Despre cineva care manifestă empatie față de cel întristat se spune că are inimă bună, că este un cu inimă.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social , Filantropic si de Misiune  a desfasurat o activitate adresata unor persoane nevoiase . In cadrul acestei activitati , preotul slujitor de la parohia Mavrodolu Stoica Marius a oferit alimente si ajutor material unei familii aflate in dificultate.

 

Masa bucuriei și a frățietății în parohia Înălțarea Domnului din municipiul Curtea de Argeș

Daruri pentru cei în vârstă, parohia Vișoi II, protoieria Câmpulung Muscel