in

Ajutor la domiciliu, parohia Râjlețu Govora, protoieria Pitești

(Publicat în: 17 martie 2020)

Un om care dăruieşte din toată inima primeşte în schimb o bucurie de nedescris. A dărui este în firea întregului univers. Iar a accepta darul este a doua natură a întregului univers. Dar, mai ales, nu trebuie să uităm că puterea de a dărui vine de la Dumnezeu.

Sectorul Social, Filantropic și de Misiune al Eparhiei Argeșului și Muscelului, a desfășurat o activitate în care părintele slujitor Uță Ionuț Ludmil, de la Parohia Râjlețu Govora din cadrul Protoieriei Pitești a venit în sprijinul unor familii cu posibilități materiale reduse, oferindu-le în dar pachete cu alimente, îmbrăcăminte și jucării, care au adus bucuria în sufletele copiilor.

 

 

Alături de cei în necaz, parohia Vișoi, protoieria Câmpulung Muscel

Sinaxar 18 martie 2020