in

Ajutor la domiciliu, parohia Rotărești, protopopiatul Pitești

(Publicat în: 9 noiembrie 2016)

În persoana fiecărui om aflat în lipsuri și necazuri, în chipul celui sărac, flămând și însetat, gol sau bolnav, uitat sau izolat, suntem chemați să Îl descoperim pe Însuși Hristos, Care, sub chipul acestora, probează și vrea să răsplătească dragostea și credința, spre așezarea noastră în partea celor de-a dreapta, din Împărăția Iubirii Sale neapuse.

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a desfășurat o activitate pastoral-misionară, în care preoții slujitori de la parohia Rotărești, protoieria Pitești, au dăruit hrană caldă oamenilor nevoiași

Sfinții Îngeri – prietenii noștri, cateheză la parohia Sfântul Apostol Toma din Pitești

Manuale de Religie pentru elevi, parohia Sfântul Vasile cel Mare, protoieria Curtea de Argeș.