burst
in

Ajutor la domiciliu, parohia Schei, municipiul Câmpulung Muscel

(Publicat în: 28 februarie 2019)

Pe nimeni milostenia nu l-a făcut sărac, ci mai degrabă l-a îmbogăţit. De aceea, şi Sfântul Apostol Pavel spune: „Prisosinţa voastră să împlinească lipsa acelora, pentru ca şi prisosinţa lor să împlinească lipsa voastră, spre a fi potrivire, precum este scris: «Celui cu mult nu i-a prisosit, şi celui cu puţin nu i-a lipsit»” (II Cor. 8, 14-15).

Prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune,  Parohia Schei din municipiul Câmpulung Muscel a venit în ajutorul unei familii fără posibilități materiale, prin darurile de îmbrăcăminte, încălțăminte, rechizite și jucării, oferite de părintele slujitor Silviu Călinescu.

 

 

Concursul Național Catehetic: Hristos, sufletul satului meu în parohia Rucărul de Jos, protoieria Câmpulung Muscel

Donează sânge! Salvează o viață – campanie de donare sânge în municipiul Câmpulung Muscel