in ,

Ajutor la domiciliu – parohia Sfântul Vasile Cel Mare, protoieria Curtea de Argeș

Pentru a fi aducătoare de roade duhovniceşti, bine plăcute lui Dumnezeu, faptele milosteniei trebuie să izvorască dintr-o iubire sinceră. Întotdeauna Creatorul priveşte la inima omului atunci când acesta săvârşeşte faptele milosteniei.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului  prin  Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a desfășurat o acțiune caritabilă, în care părintele slujitor Sandu Constantin de la parohia Sfântul Vasile cel Mare din municipiul Curtea de Argeș, a venit în ajutorul unei familii căreia un incendiu le-a distrus locuința, și le-a oferit un ajutor financiar și materiale de construcție pentru refacerea casei.

Pelerinaj cu ochii sufletului – Filiala de Nevăzători Bacău

Zâmbet în suflet de copil – parohia Rucărul de Jos, protoieria Câmpulung Muscel