in

Ajutor la domiciliu, parohia Sfinții Împărați, municipiul Curtea de Argeș

(Publicat în: 4 aprilie 2019)

Milostenia reprezintă gestul creștin de a face bine, din dragoste și compasiune pentru cel aflat în nevoie. Iubirea de semeni este binevoitoare, înțelegătoare, fiind cel mai natural sentiment. Cum aceasta este atât de importantă, să ne dăm silința să o întărim în suflet și să o sporim în viața noastră!

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a organizat o acțiune socială în care părintele slujitor Barbu Vasile de la parohia Sfinții Împărați din Curtea de Argeș, a venit în ajutorul unei familii cu mulți copii, cărora le-a dăruit alimente pentru traiul zilnic.

 

Sfânta Cruce – Altarul iubirii lui Dumnezeu, cateheză parohiile Rotărești și Bascov

ÎNTÂLNIRE CONSULTATIVĂ PRIVIND ACTIVITĂŢILE CU TINERII