in

Ajutor la domiciliu, parohiile Bascov și Rotărești, protoieria Pitești

(Publicat în: 1 decembrie 2018)

”Miluiește-mă Dumnezeule după mare mila Ta”. La fel și noi trebuie să miluim pe aproapele, cu cât mai multă milostivire este cu putință. Pentru că așa cum ne vom purta față de cei care sunt robi ca și noi în fața lui Hristos, la fel se va purta și Domnul față de noi.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a organizat o activitate filantropică în care preoții slujitori Enescu Tiberiu de la parohia Rotărești și Tudor Răzvan de la parohia Bascov, protoieria Pitești au dăruit alimente și dulciuri pentru o familie nevoiașă.

Românii s-au născut creștini, cateheză parohia Sfinții Voievozi din Protoieria Curtea de Argeș.

Sfântul Apostol Andrei – Ocrotitorul României, cateheză parohia Sfântul Apostol Andrei, municipiul Pitești