in

Ajutor pentru cei afectați de inundații din Covasna

(Publicat în: 24 iulie 2018)

Rugăciunea și postul formează cele două aripi cu care creștinul poate zbura până la Hristos, iar amândouă unite cu milostenia ne duc până în fața Preasfintei Treimi și formează cea mai sigură scară de mântuire pentru creștini.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului – Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, la îndemnul Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop Calinic, a desfășurat o activitate filantropică prin parohiile argeșene și muscelene, care au sărit în ajutorul credincioșilor din județul Covasna, care au fost afectați de inundații. Slujitorii Sfintelor Altare au dăruit celor necăjiți, alimente, îmbrăcăminte, produse de igienă.

 

Samarineanul milostiv, parohia Sfântul Apostol Andrei– cartier Tudor Vladimirescu, Pitești

Protoieria Topoloveni – Campionii Bucuriei Sociale, iulie 2018