in

Alături de cei încercați – parohia Mavrodolu, protoieria Pitești

(Publicat în: 13 iulie 2019)

În Arhiepiscopia Argeșului şi Muscelului, prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, se desfășoară activități de binefacere, milostenie și sprijin pentru persoanele defavorizate din punct de vedere social.

Milostenia are aripi mari, ele străbat văzduhul, depăşesc luna, străbat prin razele Soarelui şi se ridică până în înaltul cerului. Nici acolo nu se opresc. Depăşesc cerul, lasă în urmă legiunile de îngeri, carele arhanghelilor şi toate puterile cele înalte şi nu se opresc decât la picioarele Tronului împărătesc.

Parohia Mavrodolu prin preoții Dumitrescu Horia și Stănescu Paul Adrian cu sprijinul material al câtorva credincioși pentru care milostenia și iubirea aproapelui reprezintă o permanentă preocupare, au oferit alimente și haine unei familii cu posibilități materiale reduse din Pitești.

DIACONUL CORESI  sărbătorit la Școala Valea Danului

Masă caldă pentru familii nevoiașe, parohia Prundu III, protoieria Pitești