Alături de cei încercați, parohia Priboienii de Jos, protoieria Topoloveni

Mila lui Dumnezeu nu înjosește pe om, ci lărgește sufletul acestuia, încălzește inima sa și deschide mâinile sale pentru a deveni mâinile iubirii milostive a lui Hristos, Cel ce ajută pe oameni.

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, desfășoară proiecte filantropice, aducând bucurie și speranță în sufletele credincioșilor aflați în diferite încercări ale vieții.
Parohia Priboienii de Jos, protoieria Topoloveni, prin preoții slujitori Stan Stelian și Popescu Ion, a oferit îmbrăcăminte și cuvânt de folos pentru o familie cu posibilități modeste de trai.

Sfântul Arhanghel Gavriil – îngerul Bunei Vestiri, cateheză parohia Sfânta Vineri, protoieria Pitești

Milostenia- jertfă bineplăcută lui Dumnezeu, parohia Miroși, Protopopiatul Costești