in

Alături de cei încercați, parohia Sfinții Voievozi, Protoieria Curtea de Argeș

Să cunoaștem bine că răsplata milosteniei noastre de la Însuși Dumnezeu este însutită. Dăruiești ceva și Dumnezeu îți dă de o sută de ori mai mult. Orice dăruim săracilor ni se va da înmulțit în ceruri, și când sufletul o să plece din această viață, își va ridica răsplata milosteniei lui.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a venit în ajutorul unor familii nevoiașe din parohia Sfinții Voievozi, protoieria Curtea de Argeș, care au primit alimente din partea preoților slujitori Arsene Nicolae, Palmeș Cristian Constantin și Vlăsceanu Ovidiu Marian.

 

 

 

Nașterea Domnului, bucuria copiilor – cateheză a Liceul Victor Slăvescu din Rucăr

Hrană caldă pentru cei nevoiași, parohia Prundu III, municipiul Pitești