in

Alături de cei necăjiți, parohia Mioveni II Nord, Protoieria Mioveni

(Publicat în: 25 decembrie 2018)

Milostenia exercită într-un mod sublim virtutea dragostei,care este cea mai mare dintre toate și care va rămâne pentru veșnicie. Prin milostenie înaintăm pe drumul de la chip la asemănare, se intensifică potențialitatea de a ajunge la asemănarea cu Dumnezeu. Fiind milostiv, noi imităm marea milostivire a lui Dumnezeu față de oameni: ”Fiți milostivi precum și Tatăl vostru cel din ceruri milostiv este” (Luca 6, 6).

Părintele slujitor Mateescu Ion de la parohia Mioveni II Nord, a dăruit unor familii nevoiașe alimente, îmbrăcăminte și produse de igienă personală.

 

 

Din bătrâni se povestește – colinde la parohia Lunca Corbului din Protoieria Costești

Daruri pentru pacienții de la Spitalul Municipal Curtea de Argeș