mde
in

Alături de cei necăjiți, parohia Schei, protoieria Câmpulung Muscel

(Publicat în: 27 aprilie 2019)

Milostenia este calea sigură ce duce la Dumnezeu, El Însuși recomandându-ne să fim milostivi: „Fiți deci milostivi, precum și Tatăl vostru Cel ceresc, milostiv este” (Luca 6, 36). Mântuitorul amintește virtutea milosteniei în legătură cu desăvârșirea: „De voiești să fi desăvârșit, mergi, vinde averile tale și le dă săracilor și vei avea comoară în cer” (Mt. XIX,21).

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a desfășurat o acțiune filantropică în care părintele slujitor Silviu Călinescu de la parohia Schei din Protoieria Câmpulung Muscel a dăruit alimente unor persoane fără venituri.

 

Bătrâneți binecuvântate, parohia Glavacioc, protoieria Costești

Pregătirea duhovnicească pentru Sfintele Paști, cateheză parohia Sfinții Voievozi din Curtea de Argeș