in

Alături de cei necăjiți, parohiile Bascov și Rotărești, protoieria Pitești

(Publicat în: 1 mai 2019)

Milostenia este dragostea făptuitoare și pusă în lucrare și, prin urmare, nu poate fi limitată doar la anumite manifestări unilaterale. Una dintre caracteristicile dragostei, așa cum o descrie Apostolul Pavel, este aceea că ”nu le caută pe ale sale.”

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a desfășurat o activitate socială în care preoții slujitori Enescu Tiberiu de la parohia Rotărești și Tudor Răzvan de la parohia Bascov, protoieria Pitești, au adus bucurie pe chipurile celor aflați în nevoi, oferind o masa caldă și un cuvânt bun, celor care au găsit adăpost pe timp de noapte la Centrul „Speranța”.

 

Samarineanul milostiv, parohia Stănești, protoieria Curtea de Argeș

Dăruind vei dobândi, parohia Slatina, protoieria Curtea de Argeș