in

Alături de cei nevoiași – parohia Prundu III, municipiul Pitești

(Publicat în: 19 septembrie 2018)

Milostenia urcă până la tronul lui Dumnezeu. Face să coboare mila lui Dumnezeu la om. Milă faci, milă găsesti. Iubire răspândesti, iubire primesti. Milostenia se răsplăteste în această lume, iar în cealaltă ni se dă înapoi însutită. Să ne îngrijim mereu de săraci si să-i ajutăm, căci ei mijlocesc pentru noi la Dumnezeu.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a desfasurat la Parohia Prundu III Pitesti cu Hramul,,Nasterea Maicii Domnului”,  sub coordonarea preotului Preda Vilcu Costin si a preotului proiectul social  ,, Masa calda pentru  persoane nevoiase”, prin care se acordă hrană caldă persoanelor fără adăpost.

Masa bucuriei – parohia Mioveni II Nord, protoieria Mioveni

Protoieria Mioveni – Campionii Bucuriei Sociale, septembrie 2018