in

Alături de cei nevoiași, parohia Rucărul de Jos, protoieria Câmpulung Muscel

(Publicat în: 28 aprilie 2020)

Când dăruim din obligație ne gândim la o răsplată, când dăruim din inimă, ne gândim la ce am mai putea dărui. Să nu uităm că astăzi avem ocazia să ne deschidem ochii cu claritate, inima cu bucurie și mâinile fără zgârcenie pentru aproapele nostru, mâine putem avea nefericita ocazie să dăm socoteală de ce nu am împlinit porunca milosteniei.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a desfășurat o activitate filantropică în care părintele slujitor Lipan Florentin de la parohia Rucărul de Jos, protoieria Câmpulung Muscel a dăruit alimente pentru o familie care trece prin greutăți.

 

Bucuria de a dărui – parohia Înălțarea Domnului, protoieria Curtea de Argeș

Dăruind vei dobândi, parohia Coasta Uzinei, protoieria Mioveni