in

Alături de cei nevoiași, parohia Sfinții Voievozi, protoieria Curtea de Argeș

(Publicat în: 14 mai 2019)

Când dăruim din obligație ne gândim la o răsplată, când dăruim din inimă, ne gândim la ce am mai putea dărui. Să nu uităm că astăzi avem ocazia să ne deschidem ochii cu claritate, inima cu bucurie și mâinile fără zgârcenie pentru aproapele nostru, mâine putem avea nefericita ocazie să dăm socoteală de ce nu am împlinit porunca milosteniei.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a desfășurat o activitate filantropică în care preoții slujitori Arsene Nicolae și Vlăsceanu Ovidiu Marian de la parohia Sfinții Voievozi din municipiul Curtea de Argeș, au dăruit alimente pentru cei cu venituri modeste.

Învierea Domnului – bucuria neamurilor, parohia Bascov și Rotărești, protoieria Pitești

Masă caldă pentru copiii nevoiași, parohia Prundu III, municipiul Pitești