in

Alături de creștinii sinistrați din Eparhia Devei și Hunedoarei

Iubirea de săraci şi iubirea de străini sunt două ramuri de măslin cu al căror rod se ung toţi, din care Însuşi Domnul Îşi unge capul şi picioarele şi va răsplăti în împărăţia cerească pe cel care-L unge.

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a venit în ajutorul credincioșilor care au fost afectați de inundații din Eparhia Devei și Hunedoarei.

Părintele consilier Diaconescu Andrei dimpreună cu preoți din protoieriile Topoloveni și Câmpulung Muscel au adus 3 camioane de alimente, electrocasnice, îmbrăcăminte, încălțăminte și bani, care vor fi dăruite celor necăjiți.

Bătrâneți liniștite, parohia Corbi, Protoieria Curtea de Argeș

Bucuria de a dărui – parohia Sfântul Ioan Botezătorul din Pitești