Uniți de ziua mamei – Catedrala Sfinții Apostoli Petru și Pavel din Mioveni

9martieziuamameimioveni1

Cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Arhiepiscop Calinic, Arhiepiscopia Argesului și Muscelului prin Sectorul Învățământ și activități cu tineretul a organizat în Protoieria Mioveni evenimente dedicate Zilei de 8 martie.

Elevii din ciclul primar din cadrul Liceului Teoretic Iulia Zamfirescu Mioveni au realizat planșe colorate cu mesaj de recunoștință față de Mama cea care veghează cu jertfelnicie la buna crestere a copilului. Totodată coordonatorii acestui eveniment i-au indrumat pe copii sa aducă preacinstire Fecioarei Maria, Maica tuturor oamenilor și cea mai importantă Mijlocitoare înaintea Mântuitorului. 

Activitatea intitulată "Uniți de Ziua Mamei " face parte din cadrul Proiectului Centrului Catehetic Sfintii Apostoli Petru si Pavel al Catedralei Mioveni desfășurat în cadrul Concursului " Unirea: libertate și unitate" al Patriarhiei Romane. 

 

9martieziuamameimioveni1

9martieziuamameimioveni1 9martieziuamameimioveni1 9martieziuamameimioveni1 9martieziuamameimioveni1

...: Home Știri și evenimente Uniți de ziua mamei – Catedrala Sfinții Apostoli Petru și Pavel din Mioveni