in

Astăzi S-a născut Hristos, colinde la parohia Sfânta Vineri, protoieria Pitești

(Publicat în: 24 decembrie 2018)

Un grup de copii din cadrul parohiei Sfanta Vineri coordonati de doamna profesoara Georgeta Mihailescu a sustinut un program de colinde in fata credinciosilor prezenti la sfanta slujba. Copiii au primit din partea parohiei daruri, iconite si calendare.

Deasemenea pastrand traditia si datina de peste 85 de ani,  Corala mixta a bisericii Sfanta Vineri din Pitesti a sustinut in fata preotilor si credinciosilor din parohie si din municipiul Pitesti concertul anual de colinde intitulat  sugestiv  „Bucuria  Colindelor”. Deasemenea cei 27 de membrii ai coralei au primit daruri, iconite si calendare din partea parohiei.

Masa bucuriei de Crăciun, parohia Înălțarea Domnului, municipiul Curtea de Argeș

Colindători la biserica Parohiei Valea Danului din protoieria Curtea de Argeș