in

Atelier de creație la parohia Sfânta Vineri din Pitești

(Publicat în: 27 aprilie 2019)

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Biroul de Catehizare și Activități cu Tineretul a desfășurat în această perioadă diferite activități educative pentru copiii argeșeni și musceleni.

Parohia Sfanta Vineri in parteneriat cu fundatia cultural artistica Expresive Art Class din Pitesti a desfasurat in cadrul Centrului Social Cultural Sf. Mc. Elefterie din cadrul parohiei un atelier de creatie, in care copiii participanti au confectionat in scop caritabil diverse surprize adecvate Sfintelor Pasti, cu scopul ca aceste daruri sa fie oferite in dar copiilor de la Centrele de Plasament din Pitesti.

Parintele slujitor Laurentiu Dinu a binecuvantat pe cei mici si le-a oferit carti de rugaciune, iconite dulciuri si racoritoare.

 

Milostenia, haina de preț a sufletului – parohia Vișoi, protoieria Câmpulung Muscel

Protoieria Curtea de Argeș – Campionii Bucuriei Sociale, aprilie 2019