in

Atelier de încondeiat ouă la parohia Buna Vestire din Pitești

(Publicat în: 23 aprilie 2019)

Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul prin Biroul de Catehizare al Arhiepiscopiei Argeșului și Muscelului, desfășoară în această perioadă numeroase activități educative și catehetice pentru copiii argeșeni și musceleni.

Elevii clasei a patra de la Liceul de Arte ”Dinu Lipatti” din Piteşti, cordonaţi de doamna învăţător Olteanu Camelia, au participat la concursul de încondeiat ouă organizat de parohia Buna-Vestire din Pitești .

Preoţii slujitori Olteanu Mircea Valentin ,Vîlcoci Eusebiu Daniel și părintele diacon Năsturaş Cătălin au vorbit copiilor despre Praznicul Invierii, după care au dăruit elevilor dulciuri şi iconiţe.

Întru Învierea Domnului – concert de muzică sacră la parohia Adormirea Maicii Domnului din Pitești

Sinaxar 24 aprilie 2019