in

Atelier de încondeiat ouă la parohia Buna Vestire din Pitești

Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul prin Biroul de Catehizare al Arhiepiscopiei Argeșului și Muscelului, desfășoară în această perioadă numeroase activități educative și catehetice pentru copiii argeșeni și musceleni.

Elevii clasei a patra de la Liceul de Arte ”Dinu Lipatti” din Piteşti, cordonaţi de doamna învăţător Olteanu Camelia, au participat la concursul de încondeiat ouă organizat de parohia Buna-Vestire din Pitești .

Preoţii slujitori Olteanu Mircea Valentin ,Vîlcoci Eusebiu Daniel și părintele diacon Năsturaş Cătălin au vorbit copiilor despre Praznicul Invierii, după care au dăruit elevilor dulciuri şi iconiţe.

Întru Învierea Domnului – concert de muzică sacră la parohia Adormirea Maicii Domnului din Pitești

Restaurare, consolidare și punere în valoare a ansamblului Palatului Episcopal de la Curtea de Argeș, a clădirilor anexă, a bisericii de lemn „Intrarea în Biserică a Maicii Domnului”, a zidului de incintă, a rețelelor exterioare și construire punct de informare