in

ATELIER DE LUCRU la Grădinița Cepari

(Publicat în: 20 iunie 2018)

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul -Biroul de Cateheză a participat la o activitate practică la grădinița din cadrul Școlii Gimnaziale cu Clasele I-VIII ”Nicolae Velea” Cepari. 

S-a rostit rugăciunea, apoi doamna profesoară, Elena Budescu a îndrumat copiii să realizeze diferite personaje din povești. Cei mici au folosit materiale reciclabile, dar și fructe și legume. 
La activitate au participat domnul profesor, Constantin Nițulescu – directorul școlii, alături de Părintele Dan-Florin Obrocea, Consilier Învățământ și Activități cu Tineretul care a adus binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscop al Argeșului și Muscelului, a felicitat copiii și pe doamna profesoară pentru activitatea deosebită și Părintele Vasile Ilina, Coordonatorul Biroului de Cateheză și Activități cu Tineretul din cadrul Protoieriei Curtea de Argeș. 
Prin caracterul practic-aplicativ al atelierelor de creație, copiii capătă pricepere și îndemânare.

Masa bucuriei – mănăstirea Glavacioc

Cercetarea aproapelui, bucurie duhovnicească, parohia Sfântul Apostol Andrei – Papucești II