in

Bătrâneți binecuvântate – parohia Glavacioc, protoieria Costești

(Publicat în: 28 februarie 2019)

Fiind făcut după chipul Stăpânului său, omul este dator să sădească în inimă sămânţa milei creştine. Din acest punct de vedere, mila nu este numai o însuşire dumnezeiască, ci şi una dintre virtuţile cu care se încununează adevăraţii creştini, podoabă nepreţuită şi fântână nesecată a veşnicelor bunătăţi.

În Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a avut loc o acțiune socială în care părintele slujitor Dan Stancu de la parohia Glavacioc, protoieria Costești, a dăruit alimente pentru o persoană în vârstă cu venituri modeste.

 

 

 

PATRIARHUL NICODIM MUNTEANU sărbătorit la Școala Gimnazială Gabriel Marinescu Tigveni

Concursul Național Catehetic: Hristos, sufletul satului meu în parohia Rucărul de Jos, protoieria Câmpulung Muscel