in

Bătrâneți binecuvântate – parohia Izvoru de Jos, protoieria Pitești

(Publicat în: 28 decembrie 2018)

Milostenia este gura noastră de aer duhovnicesc și fără ea ne-am sufoca definitiv în patimi. Când facem o pomană cu cel nevoiaș, inimile ni se fac ușoare și căpătăm iarăși îndrăzneală în rugăciune. Când miluim pe cel sărman, dispar gândurile rele din noi și simțim că suntem din nou oameni ai lui Dumnezeu.

În Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a desfășurat o acțiune filantropică în care părintele slujitor Stanciu Marius de la parohia Izvoru de Jos, protoieria Pitești, a oferit daruri bătrânilor.

 

Zâmbet în suflet de copil, parohia Lunca Corbului, protoieria Costești

Daruri pentru comunități defavorizate, parohia Mavrodolu, protoieria Pitești