in

Bătrâneți binecuvântate, parohia Lunca Corbului, protoieria Costești

(Publicat în: 1 februarie 2019)

Pentru ca o fapta de milostenie sa fie cu adevarat ziditoare de suflet si vrednica de rasplata cea vesnica, ea trebuie sa fie savarsita din inima si cu bucurie, fara a judeca si fara a cauta pricina celui pe care il ajutam. Caci nici Dumnezeu nu cauta la dreptate atunci cand revarsa milostenia Lui peste noi, ci cauta la marea iubire de oameni.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a desfasurat la Parohia Lunca Corbului, protoieria Costești, o acțiune socială. Părintele slujitor Crăcană Radu Sergiu a dăruit alimente pentru o persoană în vârstă cu venituri modeste.

 

Masa bucuriei, parohia Lăzărești, protoieria Câmpulung Muscel

Manuale de Religie pentru elevii din parohia Ciumești, protoieria Mioveni