in

Bătrâneți binecuvântate – parohia Mavrodolu din Pitești

(Publicat în: 10 octombrie 2018)

„Dă milostenie din cele ce ai și de la nici un sărac să nu-ți întorci fața ta, și atunci nici de la tine nu se va întoarce fața lui Dumnezeu. Când ai mult, dă mai mult; dacă ai puțin, dă mai puțin, dar nu pregeta să faci milostenie. Și îți vei adăuga prin aceasta vistierie bogată pentru zile grele. Că milostenia izbăvește de la moarte și nu te lasă să te cobori în întuneric.”   (Tobit 4, 7-10 )

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului – Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a desfășurat o acțiune la parohia Mavrodolu, din protoieria Pitești, în care părinții slujitori cu sprijinul credincioșilor au dăruit 50 de pilote unui azil, pilote atât de necesare în pragul sezonului rece.

 

Zâmbet în suflet de copil

Sinaxar 11 octombrie 2018