in

Bătrâneți binecuvântate, parohia Râjlețu Govora, protoieria Pitești

Dumnezeu este iubire smerită şi milostivă, iar criteriul ultim al judecăţii tuturor oamenilor indiferent de etnie, cultură, poziţie socială sau vârstă, este iubirea milostivă. Cei care au arătat iubire milostivă semenilor în viaţa lor pe pământ aceia vor fi binecuvântaţi ca să intre în bucuria iubirii veşnice a Preasfintei Treimi din Împărăţia Cerurilor.

Părintele slujitor Uță Ioan Ludmil de la parohia Râjlețu Govora din Protoieria Pitești, în urma vizitelor pastorale, a dăruit alimente și produse de strictă necesitate pentru credincioși în vârstă, care au pensii modeste.

Activitatea se înscrie în proiectul eparhial: Bătrâneți liniștite, desfășurat de Sectorul Social, Filantropic și de Misiune.

Cercetând pe cei nevoiași, parohia Ciumești, Protoieria Mioveni

Protoieria Mioveni – Campionii Bucuriei Sociale, iulie 2018