in

Bătrâneți binecuvântate, parohia Sfântul Apostol Andrei – Papucești II, municipiul Pitești

(Publicat în: 6 februarie 2019)

Valoarea pe care o are făptura umană înaintea lui Dumnezeu, așa cum este ea creată încă de la început, adică trup și suflet este evidentă din însuși faptul că Domnul nostru Iisus Hristos a venit să mântuiască nu numai sufletul, ci și trupul omului, împovărat de păcate și suferințe.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului – Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a organizat o activitate socială în care părintele  slujitor Doru Dumitrescu de la parohia Sfântul Apostol Andrei – Papucești II din municipiul Pitești, a dăruit alimente și medicamente pentru o persoană cu greutăți materiale și financiare.

 

Mănăstirea Glavacioc alături de cei nevoiași

Bătrâneți liniștite, parohia Înălțarea Domnului, protoieria Curtea de Argeș