in

Bătrâneți liniștite în parohia Mavrodolu din Municipiul Pitești

(Publicat în: 13 mai 2016)

Milostenia pune cel mai bine în evidenţă manifestarea creştinului în societate. Este expresia vizibilă a modului cum ne punem în lucrare credinţa noastră, care este moartă, dacă nu o susţinem cu fapte pe măsură.

Cu purtarea de grijă a Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a desfășurat o acțiune de întrajutorare în parohia Mavrodolu din municipiul Pitești, în care părintele slujitor Horia Dumitrescu a dăruit alimente și îmbrăcăminte pentru o familie cu venituri modeste.

Activitate de Ziua Costumului Național Tradițional Românesc la parohia Sfânta Marina

Cateheză și activitate socială la parohia Sfântul Ioan Valahul din municipiul Pitești