in

Bătrâneți liniștite în parohia Stănești din Protoieria Curtea de Argeș

(Publicat în: 24 decembrie 2015)

Mântuitorul Hristos ne-a iubit şi ne iubeşte nespus de mult, iar această iubire a culminat primind de bună voie jertfa dureroasă de pe Crucea Golgotei. Mântuitorul, mai întâi şi mai presus de toate, a fost „Samarineanul“, care S-a aplecat asupra noastră, a păcătoşilor, cu o totală dăruire de sine şi ne-a vindecat rănile şi ne-a încredinţat „casei de oaspeţi“, care este Sfânta Biserică, până la deplina vindecare.

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a desfășurat o acțiune socială în care părintele slujitor Preda Ion Alen de la parohia Stănești din protoieria Curtea de Argeș, a dăruit alimente pentru o persoană nevoiașă.

Zâmbet de copil, parohia Mavrodolu din municipiul Pitești

Concert de colinde al parohia Priboienii de Jos, protoieria Topoloveni