in

Bătrâneți liniștite, parohia Capul Piscului, protoieria Câmpulung Muscel

(Publicat în: 22 octombrie 2015)

Milostenia este prețul pentru răscumpărarea sufletului și presupune faptă îmbinată cu dragostea față de aproapele nostru. Samarineanul milostiv devine un model pentru fiecare dintre noi, pentru că Hristos ne arată că împlinirea milei trebuie făcută din toată inima noastră.

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a organizat în parohia Capul Piscului din Protoieria Câmpulung Muscel, prin părintele slujitor Enache George Alin, o activitate socială, prin care o persoană nevoiașă a primit îmbrăcăminte și încălțăminte.

Cateheză și rugăciune la parohia Costești, 22 octombrie

Daruri pentru elevii preșcolari din protoieria Curtea de Argeș