in

Bătrâneți liniștite, parohia Înălțarea Domnului, protoieria Curtea de Argeș

(Publicat în: 6 februarie 2019)

Să nu încetăm de a face binele, căci vom secera la timpul său, dacă nu ne vom lenevi. Prin urmare: ”Până când avem vreme, să facem binele către toți”, pentru că jertfa aceasta a milosteniei este mai înaltă decât orice iubire de oameni!

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a desfășurat o acțiune socială în care părintele slujitor Tache Marin de la parohia Înălțarea Domnului din municipiul Curtea de Argeș, a dăruit alimente pentru o persoană în vârstă cu venituri modeste.

Bătrâneți binecuvântate, parohia Sfântul Apostol Andrei – Papucești II, municipiul Pitești

Masa bucuriei – parohiile Bascov și Rotărești din Protoieria Pitești