in

Bătrânii de la Centrul medico-social din Rucăr au primit vestea Nașterii Mântuitorului

(Publicat în: 19 decembrie 2017)

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social Filantropic și de Misiune desfășoară diferite acțiuni sociale, filantropice și misionare în toate parohiile din cuprinsul eparhiei, cu precădere în instituțiile publice unde exsistă copii sau bătrâni instituționalizați.

În cadrul acestui proiect, preoții slujitori Arsulescu Sebastian și Lipan Florentin  de la parohia Rucărul de Jos, din protoieria Câmpulung Muscel, au vizitat pe bătrânii de la Centrul medico-social, din comuna Rucăr, unde au săvârșit rugăciuni de sănătate, au adus cuvânt de mângâiere pentru sufletele celor părăsiți și greu încercați, care au primit Sfânta Taină a Spovedaniei și a Sfintei Împărtășanii.

Bucuria de a colinda – parohia Bătușari, protoieria Curtea de Argeș

Nașterea Mântuitorului Iisus Hristos – cateheză la parohia Adormirea Maicii Domnului, Papucești I – Pitești