in

Bucuria darului în parohia Turculești, protoieria Topoloveni

Milostenia îi va conduce cu multă îndrăzneală pe cei care o cinstesc și o împlinesc și nimeni nu-i va sta împotrivă. Dacă Dumnezeu din milostivire și iubire de oameni S-a făcut om și S-a hotărât să devină rob, cu mult mai mult va putea să-i ducă pe robi la Casa Lui.

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului – Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a desfășurat o acțiune filantropică în care părintele slujitor Bologea Cosmin de la parohia Turculești, protoieria Topoloveni, a dăruit unei familii modeste o mașină de spălat nouă și uși pentru casă.

Darul sănătății, parohia Sfântul Apostol Andrei – cartier Tudor Vladimirescu, Pitești

Slujind aproapelui, parohia Vatra Satului, protoieria Câmpulung Muscel