in

Bucuria darului la parohia Sfântul Gheorghe din municipiul Curtea de Argeș

Colindatul este un obicei străvechi. Cei dintâi colindători au fost păstorii care au venit la peștera luminată unde S-a născut Pruncul Iisus și bucurându-se de acest semn ceresc și de glasul îngerilor, au vestit în cetatea Betleemului minunea la care au fost martori.

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul – Biroul de Catehizare a desfășurat o acțiune catehetică în parohia Sfântul Gheorghe din Curtea de Argeș.
Preoții slujitori Dan Obrocea și Dicu Anton au primit vizita lui Moș Crăciun care a ascultat colindele copiilor din parohie, după care au fost împărțite daruri.

Crăciunul bucuriei, parohia Lerești de Sus, protoieria Câmpulung Muscel

Un dar pentru fiecare, parohia Brăduleț, protoieria Curtea de Argeș