in

Bucuria darului, parohia Burdea, protoieria Costești

Milostenia se răsplătește în această lume, iar în cealaltă ni se dă înapoi însutită. Să ne îngrijim mereu de săraci și să-i ajutăm, căci ei mijlocesc pentru noi la Dumnezeu. Suntem datori să facem mai întâi milostenie sufletească, să arătăm iubire către oameni, și apoi, cu sinceritate, dragoste și discernământ, să-i ajutăm pe aceștia.

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului – Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a organizat o acțiune filantropică în parohia Burdea din protoieria Costești, unde părintele Chiță Marinel a dăruit unei familii defavorizată social, alimente și îmbrăcăminte.

Cateheză în parohia Lăzărești din protoieria Câmpulung Muscel

Ziua Internațională a Poeziei, sărbătorită în Protoieria Mioveni