in

Bucuria darului, parohia Drăguțești, protoieria Pitești

(Publicat în: 2 decembrie 2019)

Milostenia tămăduieşte partea cea iute a sufletului, postul veştejeşte pofta, iar rugăciunea curăţeşte mintea şi o găteşte către vederea celor ce sunt. Pentru că Domnul ne-a dat nouă poruncile potrivit cu puterile sufletului, ne învață Sfântul Maxim Mărturisitorul.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a organizat o activitate caritabilă în parohia Drăguțești. Credincioșii păstoriți de părintele Sanda Constantin Narcis au primit, în dar, 3,5 tone de haine și alimente de la părintele slujitor Stănescu Gheorghe de la parohia Găvana I din municipiul Pitești.

 

 

Hristos în mijlocul tinerilor, cateheză la parohia Mavrodolu, protoieria Pitești

Ziua Națională a României, prăznuită în Eparhia Argeșului și Muscelului