in

Bucuria darului, parohia Sfânta Treime din municipiul Pitești

Dăruind celui ce zace pe pământ, îi dăm Celui ce stă în Cer, iar căutând binele altora, sfârșim prin a găsi binele nostru. Dacă bunătatea este frumusețea sufletului, să ne ostenim în a avea sufletul cât mai frumos prin milostenia pe care trebuie să o facem față de cei nevoiași.

    Cu purtarea de grijă a Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, desfășoară proiectul filantropic Bucuria darului, în care preoții și alți binefăcători, ajută pe cei care au nevoie de ajutor și binecuvântare.
Părintele slujitor Marineață Catalin de la parohia Sfânta Treime din municipiul Pitești, a oferit unei familii defavorizată social, alimente și o sobă, acum în ajunul sfintelor sărbători și pentru ca această perioadă să nu afecteze sănătatea.

Astăzi S-a născut Hristos, parohia Schitu Golești, protoieria Câmpulung Muscel

Hristos se naște, slăviți-L, parohia Înălțarea Domnului, protoieria Curtea de Argeș