in

Bucuria de a dărui în Eparhia Argeșului și Muscelului

(Publicat în: 16 septembrie 2016)

În această săptămână, Sectorul Social, Filantropic și de Misiune al Arhiepiscopiei Argeșului și Muscelului a desfășurat activități sociale prin care peste 1.200 de elevi au primit ghiozdane și rechizite în noul an școlar.
Elevii argeșeni și musceleni din orașele Pitești, Mioveni și Câmpulung, care provin din familii cu posibilități modeste de viețuire, au primit cele necesare pentru școală. Înaltpreasfințitul Părinte Arhiepiscop Calinic a fost prezent în mijlocul școlarilor, i-a binecuvântat și le-a oferit daruri.

Tinerii s-au bucurat de prezența Ierarhului și de sfaturile primite de a învăța și a merge la școală.

Parohia Rudeni din protoieria Curtea de Argeș, alături de elevi

Sinaxar 17 septembrie 2016